Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk
Frekvencia: 2460 Hz

     Pár čineliek hrajúcich o frekvencii 2460 Hz. Obidve činelky majú priemer 72mm. Výzdobu tvorí takzvaná Asthamangala, čo znamená 8 budhistických symbolov šťastia: slnečník, ryby, nádoba s pokladom, lotos, pravotočivá ulita, nekonečný uzol, vlajka víťazstva a koleso dharmy. Zo spodnej strany každej činelky sa ešte nachádzajú 4 ďalšie vygravírované symboly. Tingshe - činelky sú spojené tenkým prúžkom kože a uchytené sú cez dieru vo vyvýšenom strede každej činelky. Pri hraní činelky držíme vo vzduchu až kým úplne nedoznejú, čo môže trvať približne 30 sekúnd, prípadne nimi môžme pohybovať po priestore, aby sa zvuk lepšie rozliehal. Druhý spôsob hry spočíva v tom, že necháme činelky voľne visieť a necháme ich o seba udrieť jemne, len svojou váhou. Vtedy je ich zvuk jemnejší a tichší.


     Činelky sa využívajú pri čistení alebo neutralizovaní priestoru od emocionálnych záťaží či ako pomôcka pri meditačných cvičeniach kedy ich prenikavý a neprepočuteľný zvuk pomáha odbúrať všetky ostatné vyrušenia mysle, ako sú okolité ruchy, myšlienky, telesné pocity a podobne. Činelky tiež rozozvučíme vtedy, ak sa chystáme hrať na tibetské misy, aby sme prerušili tok myšlienok a povzbudili sústredenie. Takisto činelkami hru na tibetské misy ukončujeme.           

     Rozdiel medzi výrobou tibetských mís a čineliek spočíva v tom, že tibetské misy po vyliatí z formy za horúca prechádzajú procesom tepania, kdežto činelky zostávajú vo svojich formách až do vychladnutia.
 

Zvuková ukážka:


(odporúčame použiť slúchadlá)

úder: