Priemer misy:26cm | Rezonujúce čakry: korunná, srdcová | Frekvencie misy: 120, 358, 691

Mohutná tibetská misa z kategórie zdobených gravírovaných mís. Táto veľká ručne tepaná misa rezonuje najmä s korunnou (B2) čakrou a srdcovou čakrou v tóne F5. Viac sa dočítate v sekcii Čakry a tibetské misy. Misa má podobne ako pri podobnej Engraved Grand Master 1801g skvelý zvuk, aj tu hrá rolu možno aj matematika, kde najhlbšia frekvencia 120Hz x 3 sa takmer rovná 358Hz, čo je zase druhá najsilnejšia frekvencia tejto misy. Engraved Dark Grand Master 1778g je bohato zdobená gravírovaná tibetská misa kde je použitá tmavohnedá patina a misa tak pôsobí oveľa starším dojmom. Z vnútornej strany na dne nájdete symbol "Eyes of wisdom" - Oči múdrosti, a zo spodnej vonkajšej strany zase najznámejšiu budhistickú mantru "OM MANI PADME HUM" v tvare lotosu. Táto mantra sa nachádza vygravírovaná po jednotlivých znakoch aj po obvode na vonkajšej strane. Na vnútornej aj na vonkajšej strane misy je potom niekoľko rôznych obvodových ornamentov. Zvuk cez 1 minútu nie je pri správnom údere pre túto tibetskú misu žiadny problém. Uvedené sú len 3 najvýznamnejšie frekvencie, ale misa hrá pri údere paličkou zo začiatku až približne 10 frekvencií. Zvukovo je táto misa pokojná, 120Hz frekvencia je výrazná a to najmä pri údere plstenou palicou s mäkkým a pružným gumovým jadrom, ktorá dokáže misu najlepšie rozvibrovať.

     Tibetské misy slúžia na rôznorodé účely. Najčastejšie je používaná ako pomôcka na ľahšie navodenie meditácie, nástroj na čistenie čakier ľudského tela a ich harmonizáciu. Pri štúdiu sa tibetská misa využíva ako prostriedok pre zvýšenie koncentrácie a vstup do hladiny alfa ľudského mozgu, kedy je možné sa učiť a zapamätať si nové poznatky oveľa efektívnejšie. Všeobecne Vám tibetská miska zaručene dobre poslúži ako antistresový nástroj doma, či v kancelárii, keď potrebujete na chvíľu vypnúť a odreagovať sa. Tibetskú misu využijete tiež pri problémoch so zaspávaním, pretože frekvencie a alikvótne tóny tibetskej misy urýchľujú proces zaspávania a prehlbujú spánok.          

     Tibetské spievajúce misy vyniknú v neposlednom rade aj ako nádherný doplnok v interiéri a sú prakticky nezničiteľné, preto Vám môžu slúžiť aj po celý život. Investícia do tibetskej misy je investíciou do svojho duševného zdravia a pohody. Tieto a mnohé ďalšie informácie o tibetských misách nájdete na stránke v hornej časti menu.
 

Zvukové ukážky:


(odporúčame použiť slúchadlá)

úder palicou v koži:

 

úder plstenou palicou:

 

krúženie:

  
Uvedená cena je vždy za samotnú misu!

Vyberte si vankúš pod misku a paličku na udieranie podľa svojho uváženia v kategórii Príslušenstvo alebo na vedľajšej karte "Vhodné príslušenstvo k tejto mise" kde nájdete doplnky, ktoré sú veľkosťou vhodné práve k tejto mise.