Priemer misy:23cm | Rezonujúce čakry: nezaradené | Frekvencie misy: 138 (Pozemský rok 136,1 Hz), 406

Veľká tibetská misa Engraved Grand 1421g hrajúca svojou dominantnou frekvenciou v tesnej blízkosti posvätných 136Hz. Tibetské misy v tejto frekvencii majú upokojujúce, relaxačné, harmonizujúce a mierne sedatívne účinky. Pôsobia tiež na uvoľňovanie stresu, opakovaných bolestí hlavy, nervozity a vnútorného nepokoja. Táto frekvencia teda primárne pôsobí na myseľ. Zaujímavé je, že starí Indovia si ladili svoje citary a tanpury podľa tejto frekvencie oveľa skôr ako bola matematicky vyrátaná. Poznali ju ako "sadja" - voľne preložiteľné ako "Otec iných (ostatných)". Ich nástroje tak boli naladené na frekvenciu obehu Zeme okolo Slnka. Na túto frekvenciu je naladené aj množstvo iných nástrojov a tiež posvätná slabika "OM" (kresťanské AMEN) vo význame "tak sa staň". Misa má celkovo zaujímavý zvuk, kde v trojnásobku základnej frekvencie hrá druhá dominantná frekvencia 406Hz. Engraved Grand 1421g je bohato zdobená: z vnútornej strany na dne nájdete po jednotlivých znakoch vygravírovanú známu budhistickú mantru Om Mani Padme Hum a na vonkajšom dne symbol "Buddhove oči". Po obvode misy sú vygravírované 4 z 8 šťastných budhistických symbolov: Nekonečný uzol, Dharmačakru, Pravotočivú ulitu a Nádobu s pokladom. Ďalej nájdete na mise niekoľko radov rôznych detailne spracovaných obvodových ornamentov. Misu dopĺňa zlatohnedá patina, ktorá ešte viac zvýrazňuje jej celkový dizajn.  Na plné vybudenie hlbokých tónov tejto misy, ako aj každej inej veľkej misy, odporúčame okrem klasickej drevenej paličky dokúpiť aj plstenú palicu.


Tibetské misy slúžia na rôznorodé účely. Najčastejšie je používaná ako pomôcka na ľahšie navodenie meditácie, nástroj na čistenie čakier ľudského tela a ich harmonizáciu. Pri štúdiu sa tibetská misa využíva ako prostriedok pre zvýšenie koncentrácie a vstup do hladiny alfa ľudského mozgu, kedy je možné sa učiť a zapamätať si nové poznatky oveľa efektívnejšie. Všeobecne Vám tibetská miska zaručene dobre poslúži ako antistresový nástroj doma, či v kancelárii, keď potrebujete na chvíľu vypnúť a odreagovať sa. Tibetskú misu využijete tiež pri problémoch so zaspávaním, pretože frekvencie a alikvótne tóny tibetskej misy urýchľujú proces zaspávania a prehlbujú spánok.          

     Tibetské spievajúce misy vyniknú v neposlednom rade aj ako nádherný doplnok v interiéri a sú prakticky nezničiteľné, preto Vám môžu slúžiť aj po celý život. Investícia do tibetskej misy je investíciou do svojho duševného zdravia a pohody. Tieto a mnohé ďalšie informácie o tibetských misách nájdete na stránke v hornej časti menu.
 

Zvukové ukážky:


(odporúčame použiť slúchadlá)

úder palicou v koži:

 

úder plstenou palicou:

 

krúženie:

  
Uvedená cena je vždy za samotnú misu!

Vyberte si vankúš pod misku a paličku na udieranie podľa svojho uváženia v kategórii Príslušenstvo alebo na vedľajšej karte "Vhodné príslušenstvo k tejto mise" kde nájdete doplnky, ktoré sú veľkosťou vhodné práve k tejto mise.