Priemer misy:26.5cm | Rezonujúce čakry: srdcová | Frekvencie misy: 115, 345, 667

Kráľovská tibetská misa z kategórie zdobených gravírovaných mís. Táto veľká ručne tepaná misa rezonuje so srdcovou čakrou v tóne F4. Viac sa dočítate v sekcii Čakry a tibetské misy. Misa má fantastický zvuk, pravdepodobne tu hrá rolu aj matematika, kde najhlbšia frekvencia 115Hz x 3 sa rovná 345Hz, čo je druhá najsilnejšia frekvencia tejto misy. Engraved Grand Master 1801g je bohato zdobená tibetská misa: z vnútornej strany na dne nájdete jeden zo šťastných budhistických symbolov "Nekonečný uzol". 5 z týchto symbolov nájdete aj na vonkajšom obvode. Na vnútornom dne sa nachádza najznámejšia budhistická mantra "OM MANI PADME HUM" v tvar lotosu so 6 lístkami. Na vnútornej aj na vonkajšej strane misy je potom niekoľko rôznych obvodových ornamentov. Misu dopĺňa zlatohnedá patina, ktorá ešte viac zvýrazňuje jej celkový dizajn. Dlhotrvajúci zvuk cez 1 minútu nie je pri správnom a silnom údere žiadny problém. Uvedené sú len 3 najsilnejšie frekvencie, ale misa hrá pri údere paličkou zo začiatku až približne 10 frekvencií. Zvukovo je táto misa skôr pokojná, mohutná 115Hz frekvencia dominuje akémukoľvek úderu a tiež krúženiu. Na plné vybudenie hlbokých tónov tejto misy, ako aj každej inej veľkej misy, odporúčame okrem klasickej drevenej paličky dokúpiť aj plstenú palicu.


     Tibetské misy slúžia na rôznorodé účely. Najčastejšie je používaná ako pomôcka na ľahšie navodenie meditácie, nástroj na čistenie čakier ľudského tela a ich harmonizáciu. Pri štúdiu sa tibetská misa využíva ako prostriedok pre zvýšenie koncentrácie a vstup do hladiny alfa ľudského mozgu, kedy je možné sa učiť a zapamätať si nové poznatky oveľa efektívnejšie. Všeobecne Vám tibetská miska zaručene dobre poslúži ako antistresový nástroj doma, či v kancelárii, keď potrebujete na chvíľu vypnúť a odreagovať sa. Tibetskú misu využijete tiež pri problémoch so zaspávaním, pretože frekvencie a alikvótne tóny tibetskej misy urýchľujú proces zaspávania a prehlbujú spánok.          

     Tibetské spievajúce misy vyniknú v neposlednom rade aj ako nádherný doplnok v interiéri a sú prakticky nezničiteľné, preto Vám môžu slúžiť aj po celý život. Investícia do tibetskej misy je investíciou do svojho duševného zdravia a pohody. Tieto a mnohé ďalšie informácie o tibetských misách nájdete na stránke v hornej časti menu.
 

Zvukové ukážky:


(odporúčame použiť slúchadlá)

úder palicou v koži:

 

úder plstenou palicou:

 

krúženie:

  
Uvedená cena je vždy za samotnú misu!

Vyberte si vankúš pod misku a paličku na udieranie podľa svojho uváženia v kategórii Príslušenstvo alebo na vedľajšej karte "Vhodné príslušenstvo k tejto mise" kde nájdete doplnky, ktoré sú veľkosťou vhodné práve k tejto mise.