Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk
Priemer misy: 18 cm | Rezonujúce čakry: krčná | Frekvencie misy: 199 (Synodický deň 194,18Hz, Siderický deň 194,71Hz), 551

     Starožitná tepaná spievajúca misa Old Antique Medium 760g pochádza z odľahlých častí Nepálu. Vek tejto misy sa dá len odhadnúť, ale podľa vzhľadu sa dá predpokladať, že to môže byť okolo 70 až 80 rokov. Štýl tejto misky, ako väčšina z ponúkaných starožitných mís, je Thadobati, čiže ploché dno a skôr rovné otvorené steny, ktoré sú v pomere k priemeru misy vyššie ako bežné misy. Steny takmer všetkých takýchto starožitných mís bývajú spravidla tenšie ako pri novších misách. Tvar misky a spracovanie je odlišné od klasických novovyrobených mís a podľa zvuku možno aj trochu iné zloženie ako pri nových misách. Po obvode misky je z vonkajšej strany jeden rad jemných nepravidelných ornamentov a vo vnútri na dne misky sú sústredné kruhy. Krásny kúsok himalájskej histórie uchovaný vo forme tejto spievajúcej misky sa stane ozdobou Vašej domácnosti a prostriedkom pre Váš duchovný rozvoj. Po zvukovej stránke táto miska takisto nezaostáva a produkuje stále zaujímavý zvuk. Priradenou čakrou je 5. čakra - krčná. Viac informácií nájdete v časti Čakry a tibetské misy a v časti Kozmická oktáva a planetárne tóny. Planetárny tón tejto misky je Synodický a Siderický deň.


     Tibetské misy slúžia na rôznorodé účely. Najčastejšie je používaná ako pomôcka na ľahšie navodenie meditácie, nástroj na čistenie čakier ľudského tela a ich harmonizáciu. Pri štúdiu sa tibetská misa využíva ako prostriedok pre zvýšenie koncentrácie a vstup do hladiny alfa ľudského mozgu, kedy je možné sa učiť a zapamätať si nové poznatky oveľa efektívnejšie. Všeobecne Vám tibetská miska zaručene dobre poslúži ako antistresový nástroj doma, či v kancelárii, keď potrebujete na chvíľu vypnúť a odreagovať sa. Tibetskú misu využijete tiež pri problémoch so zaspávaním, pretože frekvencie a alikvótne tóny tibetskej misy urýchľujú proces zaspávania a prehlbujú spánok.          

     Tibetské spievajúce misy vyniknú v neposlednom rade aj ako nádherný doplnok v interiéri a sú prakticky nezničiteľné, preto Vám môžu slúžiť aj po celý život. Investícia do tibetskej misy je investíciou do svojho duševného zdravia a pohody. Tieto a mnohé ďalšie informácie o tibetských misách nájdete na stránke v hornej časti menu.
 

Zvukové ukážky:


(odporúčame použiť slúchadlá)

úder paličkou v koži:
 

krúženie:

  
Uvedená cena je vždy za samotnú misu!
Vyberte si vankúš pod misku a paličku na udieranie podľa svojho uváženia v kategórii Príslušenstvo alebo na vedľajšej karte "Vhodné príslušenstvo k tejto mise" kde nájdete doplnky, ktoré sú veľkosťou vhodné práve k tejto mise.