Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk
Priemer misy: 16 cm | Rezonujúce čakry: korunná | Frekvencie misy: 181 (Jupiter 183,58Hz), 492, 920

     Starožitná menšia tepaná spievajúca misa Old Antique Mini 477g pochádza z jednej z odľahlých častí Nepálu ako sú napríklad oblasti Jhapa a Solukhumbu na východe Nepálu alebo z oblasti Karnali na východe krajiny. Vek tejto misy sa dá len odhadnúť, ale podľa vzhľadu sa dá predpokladať, že to môže byť okolo 70 až 80 rokov. Štýl tejto misky, ako väčšina z ponúkaných starožitných mís, je Thadobati, čiže ploché dno a skôr rovné otvorené steny. Tie sú v pomere k priemeru misy vyššie ako je to u bežnjších typov mís. Steny väčšiny takýchto starožitných mís bývajú spravidla tenšie ako pri novších misách. Tvar tejto spievajúcej misky a takisto aj spracovanie je odlišné od klasických novovyrobených mís. Vo vnútri misky na dne sú ako jediný ornament vygravírované sústredné kruhy. Po zvukovej stránke táto miska takisto nezaostáva. Zaujímavý je na takú malú misku pomerne hlboká najnižšia frekvencia až 181Hz. Miska rezonuje približne v tóne B4, ktorému je priradená korunná 7. čakra a tiež v blízkosti frekvencie planetárneho tónu planéty Jupiter. Viac informácií nájdete v časti Čakry a tibetské misy a v časti Kozmická oktáva a planetárne tóny. Krásny kúsok himalájskej histórie uchovaný vo forme spievajúcej misky sa môže stať ozdobou Vašej domácnosti a prostriedkom pre Váš duchovný rozvoj.


     Tibetské misy slúžia na rôznorodé účely. Najčastejšie je používaná ako pomôcka na ľahšie navodenie meditácie, nástroj na čistenie čakier ľudského tela a ich harmonizáciu. Pri štúdiu sa tibetská misa využíva ako prostriedok pre zvýšenie koncentrácie a vstup do hladiny alfa ľudského mozgu, kedy je možné sa učiť a zapamätať si nové poznatky oveľa efektívnejšie. Všeobecne Vám tibetská miska zaručene dobre poslúži ako antistresový nástroj doma, či v kancelárii, keď potrebujete na chvíľu vypnúť a odreagovať sa. Tibetskú misu využijete tiež pri problémoch so zaspávaním, pretože frekvencie a alikvótne tóny tibetskej misy urýchľujú proces zaspávania a prehlbujú spánok.          

     Tibetské spievajúce misy vyniknú v neposlednom rade aj ako nádherný doplnok v interiéri a sú prakticky nezničiteľné, preto Vám môžu slúžiť aj po celý život. Investícia do tibetskej misy je investíciou do svojho duševného zdravia a pohody. Tieto a mnohé ďalšie informácie o tibetských misách nájdete na stránke v hornej časti menu.
 

Zvukové ukážky:


(odporúčame použiť slúchadlá)

úder paličkou v koži:
 

krúženie:

  
Uvedená cena je vždy za samotnú misu!
Vyberte si vankúš pod misku a paličku na udieranie podľa svojho uváženia v kategórii Príslušenstvo alebo na vedľajšej karte "Vhodné príslušenstvo k tejto mise" kde nájdete doplnky, ktoré sú veľkosťou vhodné práve k tejto mise.