Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk

Antique - Starožitné tibetské misy


     V kategórii tibetských mís Antique - starožitné, nájdete unikátne himalájske spievajúce misy, ktoré nie sú vždy jednoducho dostupné na predaj. Tibetských mís tejto kategórie nie je na trhu vždy dostatok, pretože sa stávajú čoraz vzácnejšími a ťažšie dostupnými aj v Himalájskej oblasti. Vek týchto mís sa podľa informácií získaných od predávajúcich a výkupcov, a tiež podľa vzhľadu, dá odhadnúť na približne 70 až 80 rokov, čo je nakoniec vidno aj na samotných fotografiách. Tieto tibetské misy pochádzajú z odľahlých častí Nepálu, ako napríklad hraničná provincia Solukhumbu na východe Nepálu priamo pod Mount Everestom, blízko hraníc s Tibetom (Čínou), Karnáli na severozápadnej hranici Nepálu s Čínou alebo z oblasti Jhapa na juhovýchode krajiny.
starožitné tibetské misy
oblasti pôvodu starožitných tibetských mís

     Existuje niekoľko podkategórií starých himalájskych mís. Najklasickejšia je Jambati, podľa tvaru ktorej sa vyrábajú aj nové tibetské misy. V tejto kategórii nájdete menej bežné misy typu Thadobati a tiež Remuna, čo bude uvedené vždy v popise misy aj s charakteristickými rysmi týchto podkategórií. Zloženie a spracovanie týchto mís je odlišné od klasických novších mís, čo je počuť aj na zvukových ukážkach. Niektoré staršie misy napríklad dokážu zahrať hlbšie frekvencie aj pri oveľa nižšej váhe. Výzdoba týchto je skôr skromná a jednoduchá, ide väčšinou o sústredné kruhy na dne misy, prípadne rovné línie alebo jemné bodové gravírovanie na vonkajšom okraji v jednom alebo viacerých radoch, ktoré býva často nepravidelné alebo nedokonalé.
 
 • Cena
  0,-
    
  0,-
 • Frekvencia misy
  101 Hz
    
  377 Hz
 • Váha misy
  0,401 kg
    
  2,9 kg
 • Priemer misy
  13,5 cm
    
  31 cm
 • Výška misy
  4,5 cm
    
  14 cm
Seřazení
 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.