Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk

Šamanské bubny

Šamanské bubny Dhyangro

Ponúkame Vám unikátne šamanské bubny Dhyangro. Jedná sa o pravé a starobylé nepálske bubny Dhyangro, niekedy označované aj ako Denguru alebo Dhangro. Je to rituálny nástroj tradičného nepálskeho šamanizmu. Používali sa a stále sa používajú pri liečení, vyháňaní zlých duchov z domácností, pri rituálnych obradoch a na privolávanie priazne. 
Nástroj je používaný šamanmi v Nepále, ktorí sú označovaní ako Jhakri. Bubon je obojstranný. Udiera sa naň špeciálne zahnutou paličkou z tvrdého rákosia, ktorá je súčasťou každého bubna. Blana je vyrobená z kozej kože. Bubon sa drží za  ručne vyrezávanú trojhrannú rúčku z masívneho dreva. Vo vnútri každého bubna sú 1 až 2 malé guľaté kovové zvončeky, takže je možné na bubon hrať aj bez paličky. 

šamanské bubny
 

  • Cena
    0,-
      
    0,-
Seřazení
 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.