Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk

Tibetské misy - využitie

Využitie tibetských mís


     Rozvibrovanie kovov, z ktorých sú vyrobené spievajúce misy, vytvára rozsah rozličných tónov a podtónov. Tvar, farba, hrúbka stien sú pri spievajúcich miskách variabilné. Spievajúce misky sú aj v súčasnosti používané na varenie, ako náboženské obetné misky, ale aj ako hudobný nástroj využívaný na meditáciu a relaxáciu. Niektoré zdroje uvádzajú, že tibetskí lámovia používali tibetské spievajúce misy v tajných rituáloch, kde neznámym spôsobom používali energiu zvuku na astrálne cestovanie "mimo tela". Takisto existuje prepojenie medzi tibetskými spievajúcimi misami a ajurvédskym prístupom k zdravotnej starostlivosti, pričom ajurvéda je považovaná za vynikajúcu a storočiami overenú alternatívnu medicínu.


Tibetské misky - vplyv na človeka


     Vieme, že hudba, ako organizovaná forma zvuku, dokáže priamo ovplyvniť náladu, mozgové vlny a nervový systém. Hudba hrá kľúčovú rolu aj v náboženských rituáloch mnohých kultúr. Vhodná hudba v rámci muzikoterapie sa používa aj na podporu trávenia, navodenie spánku alebo ako podpora pri liečení duševných porúch. Vibrácie spievajúcich mís stimulujú telo k tomu, aby si opätovne vytvorilo vlastnú harmonickú frekvenciu a takisto pomáhujú mozgu ľahšie dosiahnuť hladinu alfa, ktorá vždy sprevádza hlbokú relaxáciu a pôvodný pokojný stav mozgu nezahlteného veľkým množstvom myšlienok. Spievajúce misy akejkoľvek veľkosti takmer okamžite čistia a neutralizujú atmosféru v miestnosti od negatívnej energie a emocionálnych blokád. Okrem toho spievajúce misy majú dvojitý efekt: účinok zvuku a samotných fyzických vibrácií, ktoré sa používajú pri zvukových masážach tibetskými misami po celom svete.
Častou reakciou ľudí na zvuk spievajúcich mís je vnútorný pocit, že tento zvuk sa ich v hĺbke dotýka a očisťuje ich dušu. Niektorí ľudia popisujú pocity pokoja, pocit zastavenia plynutia času, ale aj úľavu v bolestivých častiach tela.

     Viac podrobnejších informácií o využití spievajúcich mís nájdete v nasledujúcich 3 sekciách:

  • Ako hrať na tibetských miskáchAko hrať na tibetských miskáchV tomto článku sa dozviete základné informácie o tom ako hrať na tibetské misy.
  • Vibrácie mís a alfa vlnyVibrácie mís a alfa vlnyVibrácie tibetských mís a ich súvis s hladinou alfa ľudského mozgu
  • Kozmická oktáva a planetárne tónyKozmická oktáva a planetárne tónyKozmická oktáva a planetárne tóny. Frekvencie telies slnečnej sústavy v počuteľnom spektre. Vypočujte si zvuk planét slnečnej sústavy!
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.