Tibetské misy – predaj | www.tibetskemisky.sk

Ako vyladiť a zharmonizovať Vaše čakry pomocou tibetských spievajúcich mís


     Techniky ladenia čakier sú podobné či už pracujete so svojimi vlastnými energetickými centrami alebo asistujete niekomu inému. Ak pracujete na inej osobe, je potrebné aby si dotyčný ľahol na rovnú podložku. Predpokladom pre maximálny liečivý účinok je fyzické uvoľnenie. Ak pracujete na svojich vlastných čakrách postačí aj sed. Samozrejmosťou by malo byť upokojujúce a tiché prostredie, aby ste sa mohli lepšie sústrediť na hrané tóny a úplne ich precítiť. Takéto prostredie môžme doplniť sviečkami, vonnými tyčinkami a podobne.

     Ak ste si vedomý, ktoré z čakier potrebujú vyladiť, môžte priamo pristúpiť k inštrukciám pre harmonizovanie a vyrovnávanie čakier alebo ak chcete odblokovanie čakier. Ak ste ešte vyrovnávanie čakier neskúšali, možno by bolo vhodné zvážiť nasledovnú jednoduchú meditáciu vedomia čakier aby ste zistili prípadné bloky v jednotlivých čakrách:
     Ľahnite si alebo si pohodlne sadnite. Pri sedení si treba dať pozor na vyrovnanú chrbticu. Pri ležaní nepodkladať pod hlavu hrubé vankúše, aby aj krčná chrbtica a hlava boli v jednej rovine so zvyškom chrbtice. Niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite a pokúste sa minimalizovať myšlienky. Môžte si prípadne pomôcť sústredením sa na nejakú jednu určitú vec, príjemné miesto, obľúbenú farbu atď. Pri tejto meditácii bude nanajvýš vhodné dopredu poznať umiestnenie jednotlivých čakier a ich farbu, aby ste vedeli na akú časť tela a prípadne na akú farbu sa máte sústrediť.
Po niekoľkých minútach môžete prejsť priamo k prvej čakre. Sústreďte sa na umiestnenie prvej čakry. Uvedomujte si pri tom aký pocit sa vo Vás vytvoril. Akú farbu čakra vyžaruje?Aká číra je daná farba?Ako rýchlo sa daná čakra otáča?Je daná čakra veľká alebo malá?Ak si nie ste istí, doprajte si viac času. Spoľahnite sa na svoju intuíciu a vnútorný pocit aký vo Vás čakra vyvoláva. Pokojne si napíšte, prípadne nahrajte svoje poznámky a pokračujte ďalej druhou čakrou.
Takýmto štýlom si prejdite všetkých 7 základných čakier. Prípadné poznámky si môžte nakoniec vyhodnotiť, aby ste získali ucelený obraz o svojich čakrách a zistili, ktoré čakry najviac potrebujú harmonizáciu.


Vyrovnávanie čakier zvukom tibetských spievajúcich mís:


     Keď teda budete mať nejaký základný obraz o svojich čakrách prípadne budete chcieť len celkovo zharmonizovať svoje energetické centrá, postupujte približne nasledovne:
Zvoľte si tiché a pokojné prostredie. Môžte ho doplniť vonnými sviečkami alebo tyčinkami. Relaxačnú hudbu určite vynechajte. Zaujmite pohodlnú polohu, takisto ako pri meditácii vedomia čakier. Na začiatok si v mysli ujasnite zámer každého sedenia. Prispeje to k pozitívnemu výsledku.
     Priložte spievajúcu misu čo najbližšie čakre, na ktorú sa chcete sústrediť tak, aby misa mala aspoň určitú stabilitu. V blízkosti hlavy nerozoznievame misu veľmi hlasno. Pri celkovom ladení začnite koreňovou čakrou. Udrite do tibetskej misy najprv niekoľkokrát jednotlivo, s malými prestávkami a úplným doznením misy. Potom začnite s rezonáciou misy, pomalým, sústavným obiehaním palice po okraji misy. Je vhodné použiť palice alebo paličky potiahnuté kožou prípadne inak upravené. Pri veľkých misách stačí obiehať palicou po časti obvodu misy.
Vizualizujte si priradenú farbu konkrétnej čakry, jej najžiarivejšiu a najčistejšiu podobu. Prípadne si vizualizujte liečivé teplo vchádzajúce do čakry pomocou vibrácií misy. Predstavujte si vibráciu misy ako očistný a harmonizujúci nástroj matky Prírody a jej pokladov vo forme kovu a jeho vibrácie. Ak máte nejaké obľúbené afirmácie, myslite na ne. Pri menších misách môžte pomôcť roztočeniu energie v čakre aj pohybom misky v smere hodinových ručičiek. Fyzický pocit tepla v liečenej čakre je dobrým signálom.
     Ladenie alebo čistenie čakier znesie individuálny prístup, keďže na každého jednotlivca môže fungovať najlepšie niečo iné. Je treba trochu experimentovať a nájsť si svoj overený spôsob.

     Uvedený spôsob v žiadnom prípade nenahrádza lekársku starostlivosť a poradenstvo a v prípade nejakých ťažkostí nie je vhodné za každú cenu pokračovať!
Ak sa rozozvučieva viac mís na čakrách naraz, misy by mali tiež mať medzi sebou určité prirodzené vzdialenosti.